HABERLER

09/02/2013
 
TÜRKİYE'DE ARTEM'İ BÜNYESİNE KATAN ATALIAN, ULUSLARARASI ALANDA GENİŞLEMESİNİ ASYA ÜZERİNDEN SÜRDÜRÜYOR

Çoklu hizmet sektöründe Avrupa lideri olan ATALIAN Grubu, merkezi Ankara'da bulunan ARTEM firması ile ortaklığı sayesinde şimdi de Türkiye pazarına giriş yaptı. Türkiye çapında 29 yılı aşkın süredir hizmet veren ARTEM'in temel hizmet sahasını temizlik oluşturuyor. 1984 yılında Ankara'da Eflatun Mutlu tarafından kurulan ARTEM, peyzaj ve ilaçlama hizmetleriyle 2011 yılı sonunda iş sahasını genişletmeyi başardı. Bugün ARTEM Ankara merkez ve İstanbul, İzmir, Kayseri, Bursa ve Batman'da yer alan 5 şubesi ve 1500 çalışanıyla müşterilerine hizmet veriyor. Son 5 yılda cirosunu 2.5 katına çıkaran ARTEM, 2012 yılı sonunda 10.4 milyon Avro ciroya ulaştı. Firma, 2020 yılı sonunda bu ciroyu 3 katına çıkarmayı hedefliyor.

ATALIAN Uluslararası Bölümü Başkanı Matthieu De Baynast "ARTEM'in bünyemize dahil edilmesi, organik büyümenin yanı sıra hedeflenen satın almalarla büyüme yoluyla uluslararası varlığını genişleterek ATALIAN müşterileri için daha fazla değer yaratma hedefi benimseyen ATALIAN'ın temel stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyordu." diye konuştu. De Baynast, "1500'den fazla çalışanı ile ARTEM, temizlik sektörünün en önemli aktörleri arasında yer alıyor. ATALIAN ile birleşme onların da yeni fırsatları değerlendirmelerine ve iş sahalarını daha geniş bir yelpazeye taşımalarına hız kazandıracak. Türkiye'deki potansiyelin farkındayız, ARTEM de sektördeki kalitesi, itibarı ve deneyimi ile bu pazarda başarıya ulaşmamızın anahtarı olacak." diye ekledi.

ARTEM'in diğer yerel ortağı Cengiz Pala “ Bu ortaklık, müşterilerimiz ve çalışanlarımız açısından olumlu sonuçlar doğuracak. Çoklu hizmetlerde uzman bir firma olarak ATALIAN, ARTEM için ideal bir ortak teşkil ediyor. ATALIAN ailesine dahil olarak, daha geniş bir yelpazede hizmet verme amacımıza daha kısa sürede ulaşacağız. ATALIAN ekibine katılmaktan memnunuz." diye konuştu.

ATALIAN'IN ULUSLARARASI ALANDA GELİŞİMİ

Macaristan ve Polonya'da başlattığı ortaklıklarla uluslararası alanda faaliyet göstermeye başlayan ATALIAN, bugün geldiği noktada 10 Avrupa ülkesinin yanı sıra Mauritius, Lübnan, Fas ve şimdi Türkiye'de faaliyet gösteriyor. ATALIAN'ın uluslararası ortakları, ulusal pazarlara Fransız müşterilerine sunduğu olanakların aynılarını sunmaktadır: yerel ekonomik ve sosyal çevre bilgisi, hızlı çözüm sunma, kişiye özel hizmetler. Kuruluşlarının devamlılığı ve gücünün arttırılması anlamında, ATALIAN için Uluslararası Yönetimi'nin güvenilirliği büyüktür. Önümüzdeki 5 sene içerisinde Uluslararası Yönetimi, başta Avrupa olmak üzere uluslararası varlığını güçlendirme ve cirosunu on katına çıkarmayı hedeflemektedir.

Önemli veriler:

ATALIAN ULUSLARARASI Çalışan Sayısı (FRANSA DIŞINDA): 10.400
ATALIAN ULUSLARARASI (FRANSA HARİÇ) 2012 yılı Cirosu: 122 milyon Avro

ATALIAN Hakkında

ATALIAN Global Hizmetler , tesis çözümleri sunan Avrupa merkezli bir guruptur. ATALIAN, 55.000 çalışanı ve dünya genelinde hizmet sunduğu 25.000 projesiyle şu anda Avrupa'nın en iyi 3 hizmet sağlayıcısı arasındadır. ATALIAN, çoklu hizmet sağlayıcısı kimliğiyle, operasyonlarının yüzde 85%'ini kurum içi hizmetlere odaklamıştır. Şirketlere ve topluluklara verilen bu global hizmetler, bugün dışarıdan hizmet sağlanmasına izin veren sekize yakın uzmanlık alanında toplanmıştır; bunlar temizlik,teknik bakım ve tesis yönetimi, resepsiyon hizmetleri, havaalanı hizmetleri, güvenlik , peyzaj, inşaat işleri ve taşımacılık olarak sıralandırılabilir.

Daha fazla bilgi için: www.atalian.com

İletişim: Vincent Vallois, EMEA Bölgesi Geliştirme Direktörü, news@atalian.com

ARTEM Hakkında

ARTEM, Türkiye de özel sektörde hizmet sağlayıcısı firmalar arasında temel aktörlerden biridir. 1984 yılında Ankara'da kurulan firma, Türkiye çapında 1.500 çalışanı ile temizlik, peyzaj ve ilaçlama gibi konularda hizmet sağlamaktadır. Merkezi Ankara'da bulunan ARTEM'in, İstanbul,İzmir,Kayseri,Bursa ve Batman'da bölge ofisleri bulunmakta ve ülke genelinde 20'den fazla şehirde müşterilerine hizmet vermektedir.

İletişim: Pavel Belov, pavel.belov@atalian.com